Donanım 17 ŞUBAT 2016 / 11:04

PlayStation VR'ın çıkış tarihi belli oldu

Teknoloji üreticilerinin VR üzerine çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Son olarak PlayStation VR'ın pazara giriş tarihi belli oldu.

VR teknolojisi 2016 yılının en dikkat çeken teknoloji başlıklarından bir olacak gibi görünüyor. Şirketler, geliştirdikleri VR cihazlarını görücüye çıkartırken, Sony de PlayStation VR için çıkış tarihini belirlemiş gibi görünüyor. 

Forbes'da yer alan habere göre Sony, PlayStation VR'ı tüketicilerin beğenisine önümüzdeki sonbahar aylarında sunabilir. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gamestop CEO'su Tony Raines, VR oyunlarının pazara girişi için yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını ifade ederken, Sony'nin de PlayStation VR'ı sonbahar aylarında piyasaya sürmek için çalışmalarına hız verdiğini dile getirdi. 

Sony'nin PlayStation VR için nasıl bir iyat politakası izleyeceğini kestirmek ise şu an için biraz zor. Oclus Rift'in 600 dolar, HTC Vive'ın da yine benzer bir fiyatlara sahip olduğunu düşündüğümüzde Sony'nin de benzer bir fiyat politikası izleyeceğini öngörebiliriz.