Donanim 17 HAZİRAN 2010 / 13:44

PlayStation'da yeni gelişmeler var

Move kumandası tabancaya dönüşürken, 3 boyutlu Grand Turismo 5 piyasaya çıkıyor.

Move kumandası tabancaya dönüşürken, 3 boyutlu Grand Turismo 5 piyasaya çıkıyor.


Oyun konsollarının sürekli gelişimi içinde artık oyun severlerin takip etmekte zorlanacağı çeşitlilikte modeller ve çözümler ortaya çıkarken, klasik oyun kumandalarının ortadan kalkması en büyük miladı simgeliyor. Günümüzde oyun konsollarının kumandaları,  hatta kumandasız oyun konsolları konuşuluyor. Bunların yanında yeni oyunlar da konsolları hayatta tutuyor.

Bu yeniliklerden biri kumandadan vazgeçmeden hareket algılayıcısıyla oyun sistemine geçen PlayStation Move'un tabanca deneyimi yaşatan yeni cihazı. Yeni sistemde Move'un kumandası tabancaya yerleştiriliyor. İlginç bir görüntüye sahip olan tabanca eklentisi, kullanıcılarına daha gerçekçi oyun deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Bir diğer yenilik de Sony PlayStation 3 için geliştirilen efsanevi oyun Grand Turismo ile ilgili. Grand Turismo 5, 3 boyutlu olarak 2 Kasım'da çıkacak. Yeni 3D Grand Turismo'nun görüntülerini aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun