Donanim 25 OCAK 2011 / 16:42

PlayBook iddialı pil ömrüyle iPad’le aşık atacak

RIM’den gelen açıklamalara göre PlayBook tablet iPad'e kıyasla daha küçük pille gelirken iPad’den daha uzun kullanım süresi sunacak. İşin ilginç tarafı daha birkaç hafta önce PlayBook'un pil performansının yerlerde süründüğü söyleniyordu.

Akıllı telefon alanında Blackberry markasıyla Apple iPhone’a rakip olan RIM, şimdi de piyasaya sunmaya hazırlandığı tablet bilgisayarıyla bu rekabeti devam ettirmek istiyor.PlayBook tabletin pil ömrünü iPad’le kıyaslayan RIM yaptığı açıklamada iPad’in pilinden daha küçük olmasına rağmen PlayBook tabletin iPad’in pil ömrüyle aynı ya da daha uzun süreli kullanım sunacağını iddia etti.PlayBook tableti doğrudan iPad’le kıyaslayarak daha uzun süreli pil ömrü vaat eden RIM’in sözü biraz büyük bir iddia gibi dursa da tabletin beklenen çıkış tarihi olan Mart ayına kadar bu iddiasını gerçeğe dönüştürmek için yaklaşık 30 gün zamanı var.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun