Donanim 03 ARALIK 2008 / 12:32

Pil ömrünü uzatan şarj aleti

İngiliz Battech firmasının ürettiği iPower SX şarj aleti taşınabilir tüketici elektroniği cihazlarının pil ömrünü uzatacak.

İngiliz Battech firmasının ürettiği iPower SX şarj aleti taşınabilir tüketici elektroniği cihazlarının pil ömrünü uzatacak.

Cihaz, güneşten gelen enerjiyi 2.200 mAh pilde depoluyor ve klasik bir iPod’u aralıksız 50 saat çalıştırabileceği söyleniyor. iPower SX, iPhone, Nokia gibi birçok popüler markalı telefonunun yanında taşınabilir oyun konsollarını, MP3 çalarları ve fotoğraf makinelerini şarj edebiliyor.


 


Bulutlu bir havada bile iPower SX, bilgisayar üzerinden bir USB girişi aracılığıyla şarj edilebiliyor. Üzerindeki ışık sayesinde ne kadar güç kaldığını gösteriyor. 500 mA randımanlı 5.5V, 80 mA şeffaf güneş paneli kullanan iPower SX İngiltere’de yaklaşık 98 YTL'ye karşılık gelen fiyat etiketiyle satışa sunuldu.


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun