Donanim 22 MART 2010 / 13:06

Pazar araştırması için desteğiniz hazır

Şirketinizin pazar araştırmaları için 10 bin dolara kadar destekten faydalanabilirsiniz.

Şirketinizin pazar araştırmaları için 10 bin dolara kadar destekten faydalanabilirsiniz.


Şirketiniz için gerçekleştireceğiniz pazar araştırmaları için de desteklerden faydalanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Böyle bir projeniz varsa, pazar araştırması projelerine ilişkin giderler şirketler için yüzde 70 ve proje başına en fazla 10 bin dolara kadar desteklenmektedir.

Bir şirketin yıllık en fazla 5 adet pazar araştırması projesi desteklenir. Destek süresinin başlangıç tarihi olarak ilk başvuru tarihi esas alınır.

Bu destek kapsamında şirketin en fazla iki çalışanının;

A- Ulaşım:

Türkiye'den araştırmaq yapmaya gidilecek ülkeye yalnızca bir defalık gidiş ve dönüş maliyetini karşılamak üzere otobüs, ekonomi sınıfı olmak kaydıyla uçak, tren veya gemi bileti ücreti, Gidilen ülkede şehirlerarası ve ülkeler arası ulaşımda kullanılan otobüs, ekonomi sınıfı uçak, tren ve gemi bileti ücretleriyle günlük 50 doları, proje başına 500 doları aşmamak kaydıyla araç kiralama ücreti karşılanır.

B- Konaklama:

Gidilen ülkede araştırma yaparken kalınacak süre içinde, şirket başına günlük 200 dolar karşılığını geçmemek kaydıyla konaklama (oda + kahvaltı) gideri karşılanır.

C- Satın Alınan Doküman ve Hizmetler:

Günlük 75 doları, proje başına 750 doları aşmamak kaydıyla tercümanlık hizmeti gideri, proje başına 750 doları aşmamak kaydıyla araştırmaya yardımcı olmak üzere satın alınacak basılı doküman ve yayın gideri karşılanabilmektedir.

D- Numune Gönderim Giderleri:

Şirketler tarafından pazar araştırması yapılan ülkelere yönelik numune gönderim giderleri destek kapsamındadır. Bu destek pazar araştırması gidiş tarihinden en erken 1 ay önceki veya pazar araştırması gidiş tarihinden en geç 3 ay sonraki dönemlerde numune gönderimini kapsar. Harcama belgelerinin en geç 6 ay içerisinde ibrazı gerekir.

Bu destek kapsamında desteklenmeyen faaliyetler ise şunlardır:

Pazar araştırmasının amaçlanmadığı yurtdışı gezileri, Fuar, sergi, konferans gibi organizasyonlara ziyaret ve katılımlar, Grup seyahati veya resmi ve/veya özel kurum ve/veya kuruluşlarca yabancı ülkelere yönelik olarak gerçekleştirilen programlar.

Pazar araştırma destekleri hakkında daha fazla bilgi almak ve Etkin Proje uzmanlığından faydalanmak için lütfen tıklayınız.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun