Donanim 20 OCAK 2009 / 07:47

Papa'nın konuşmaları YouTube'dan yayınlanacak

Vatikan, Roma Katolik Kilisesi lideri Papa 16. Benedict'in tüm konuşmalarını internet aracılığıyla tüm duyurmak için YouTube'dan yararlanılmasını kararlaştırdı.

Vatikan, Roma Katolik Kilisesi lideri Papa 16. Benedict'in tüm konuşmalarını internet aracılığıyla tüm duyurmak için YouTube'dan yararlanılmasını kararlaştırdı.


Türkiye'nin de aralarında bulunduğu kimi ülkelerde mahkeme kararıyla erişimi engellenen YouTube, Vatikan'ın hazırladığı yeni projeyle, Roma Katolik Kilisesi'nin dinsel mesajlarını tüm dünyaya iletmek için bir kanal işlevi de görecek.


 


Papa 16. Benedict'in yaptığı konuşmalar ve ayinler, Vatikan Radyosu ve Vatikan Televizyon Merkezince hazırlanacak görüntüler eşliğinde YouTube aracılığıyla internet kullanıcılarına sunulacak. Proje, Roma Katolik Kilisesi'nin yayımladığı resmi belgelere ve Papa 16. Benedict'in yaptığı konuşmaların metinlerine, Google aracığıyla daha kolay ulaşılmasını da öngörüyor.


 


Bu arada toplam 39 ayrı dilde yayın yapan Vatikan Radyosu ve Vatikan'ın resmi yayın organı Osservatore Romano da kendilerine ait portallar aracılığıyla internet üzerinden yayın yapan Vatikan kurumları arasında yer alıyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun