Donanim 01 HAZİRAN 2015 / 11:02

Panasonic yeni lazer projektörünü tanıttı

Astel Elektronik; Panasonic tarafından Amerika’daki Ulusal Yayıncılar Birliği Toplantısı”nda tanıtılan 3-Çip DLP Lazer Projektörü “PT-RZ12K”yu Türkiye pazarına getiriyor.Astel Elektronik güvencesiyle yaz aylarında tüketicilerle buluşacak cihaz “43 kg” ağırlığı ile hafif bir 3-çip DLP lazer projektörü olma özelliğini taşıyor. 12.000 lümen parlaklığa ve WUXGA çözünürlüğe sahip cihaz 120Hz kare hızı ve yüksek kare hızlı içerik uyumu sayesinde, hareket bulanıklığını azaltarak net görüntüler sunuyor.

Geometrik ayar özellikleri

Lazer ışık kaynağına sahip cihaz; yatay, dikey ve “360 derece” projeksiyon yapabiliyor. Çoklu ekranlı projeksiyon ve geometrik ayar özellikleri ile sistem ve kurulum esnekliği sağlıyor. . 12,000 lümen parlaklığa ve SXGA+ çözünürlüğe sahip “PT-RS11K” modeli de, “PT-RZ12K” ile eş zamanlı olarak 2015 yazında piyasaya sürülecek.

Lazer teknolojisinin yenilikleri

Astel Elektronik’in Pazarlama Direktörü Kaan Kısakol, lazer ışık kaynağından güç alan lambasız projektörlerin görüntü sistemlerinin geleceğini tayin edeceklerine dikkat çekti. Kısakol, “Lazer teknolojisinin düşük sahibiyet maliyetleri, zahmetsiz bakım olanağı, düşük güç tüketimi ve çevre dostu materyal kullanımı gibi sayısız avantajı mevcut. 12,000 lümen gibi lazer projektörler arasında az bulunan bir ışık gücüne ve sonsuz kurulum esnekliği sağlayan özelliklere sahip PT-RZ12K ile kullanıcılar birbirinden farklı sayısız uygulamada lazer teknolojisinin yenilikleri ile tanışacaklar” dedi