Donanım 09 HAZİRAN 2016 / 12:04

Panasonic yeni dayanıklı tabletini Barselona'da tanıttı

BThaber'in yerinde takip ettiği etkinlikte tanıtılan "Panasonic Toughpad FZ-A2" otomotiv, perakende,turizm ve eğlence sektörü profesyonellerinin hayatını kolaylaştırmayı vadediyor.

Panasonic, Barselona’da yapılan Panasonic Automotive Innovation Summit etkinliğinde değişen sektör şartlarını ve yeni teknolojileri tartışmak için toplanan Avrupa’nın önde gelen otomotiv sektörü temsilcilerine en yeni tam dayanıklı 10.1 inç Android tabletini tanıttı.
 
Dayanıklılığı, esnek kurumsal kişiselleştirme özellikleri ve performansıyla Panasonic Toughpad FZ-A2 otomotiv atölyeleri ve showroom’ları için ideal bir mobil cihaz olarak öne çıkıyor. Bununla birlikte, cihaz perakende, turizm ve eğlence sektörlerinde çalışan profesyonellere satış noktası ve sipariş alma gibi iş süreçlerinde kolaylık sağlıyor.
 
Panasonic FZ-A1’in halefi olan Toughpad FZ-A2 dayanıklı tablet, hafif (880g), ince (16,4mm) ve fansız tasarımı ile dikkat çekiyor. Android for Work’ten Enterprise Security özelliğine sahip Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi üzerinde çalışan tablet en son sürüm ve bir önceki modeldekine kıyasla daha güçlü 4GB RAM ve 32GB eMMC özellikli Intel AtomTM x5-Z8550 dört çekirdekli işlemciyi (2 MB cache, 1.44GHz den 2.4GHz’ye kadar) içerisinde barındırıyor.
 
Hem iç hem dış mekanda görüntü netliği

10.1 inç boyutunda, dış mekanlarda görüntüyü net bir şekilde sergileyen, yüksek görünürlük seviyesine sahip (800cd/m2) ekran (1920x1200) hem iç hem de dış mekanda konforlu bir seyir deneyimi için tasarlanmış bulunuyor. 10 parmak kapasitif dokunmatik ekran elle, elde eldiven varken ya da imza gibi hassas temas gerektiren durumlarda kapasitif elektronik kalem ile birlikte kullanılabiliyor. Tablet, farklı iş gereksinimlerine yönelik kişiselleştirilebilen bir dizi kurumsal arayüz ve bağlantı seçeneğiyle birlikte geliyor. 1xUSB 3.0 Type A, 1xUSB 3.1 Type C OTG, 1xHDMI, 1xMicro SD ve GPS gibi özelliklerin yanı sıra opsiyonel akıllı kart okuyucu, 2D barkod okuyucu ve 4G gibi seçenekler sunuluyor. 5Gbps’ye varan aktarım hızı sunan ters bağlantı için USB 3.1 Type C OTG portu, power charging ve USB On The Go işlevselliği bir Android cihazdan diğerine dosya kopyalama ve aktarmayı kolaylaştırıyor.  
 
Fiziksel mekân fark etmeksizin her yerden bağlantı kurmak için tasarlanan Toughpad FZ-A2, en son sürüm WLAN 802.11ac Intel Dual Band Wireless-AC 8260 teknolojisi ve Bluetooth v4.2 class 1 teknolojisi ile hızlı veri aktarımını sağlıyor.

Konuyu değerlendiren Panasonic Bilgisayar Ürün Çözümleri Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Jan Kaempfer şu açıklamayı yapıyor:

“4.7 inçten 10.1 inçe kadar değişen geniş çeşitlilikteki Android Toughpad tablet serimize yaptığımız bu en son ekleme kurumlara kolay yönetilebilme ve kolay kullanılabilmenin yanında özgün ihtiyaçlarına yönelik kişiselleştirilmiş mobil cihazlar sunma kararlılığımızın somut bir adımıdır. Toughpad FZ-A2 tablet, esnek işlevselliği ve geniş bağlantı özellikleriyle otomotivin yanı sıra turizm ve eğlence sektörü ile perakende sektörlerinde de ideal bir cihaz olarak konumlanacak.”
 
Panasonic Toughpad FZ-A2 tablet, vardiyalı çalışmalarda kolaylık sağlayan, kullanıcı tarafından çıkarılabilen ve dokuz saate kadar cihazı çalıştırabilen bir pile sahip. Bununla birlikte tüm gün devam eden kullanımlar için opsiyonel çalışma halinde çıkarılabilen pil becerisi de sunuluyor. Zorlu iş koşullarına uyum göstermesi için tasarlanan Toughpad FZ-A2 1,2m yükseklikten düşmeye dayanıklı olmanın yanında toz ve suya karşı IP65 seviyesinde koruma sağlıyor. – 10 ila +50 derece arasında değişen sıcaklıklarda da çalışabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun