Donanim 30 EYLÜL 2016 / 10:42

Panasonic Toughbook 20 yaşında

Panasonic Toughbook, 26 Eylül itibarıyla sektördeki 20’nci yılını kutluyor. Yıldönümü kutlamaları kapsamında halihazırda çalışır durumda olan en eski Toughbook dizüstü bilgisayarları bünyesinde bulunduran müşterileri Japonya’da bir tatil kazanma fırsatı bekliyor.

Kurumsal ihtiyaçlar için özel olarak tasarlanan, dayanıklı dizüstü bilgisayar Toughbook’un geçmişi yaklaşık 30 yıl öncesine dayanıyor. Panasonic 1987 yılından itibaren taşınabilir PC üretiminde deneyim kazanmış, bir kanal OEM’i olarak faaliyet gösteriyordu. Pazarda profesyonel seviyede, dayanıklı bilişim cihazlarına yönelik erken bir ihtiyaç oluşmuş, uzun ömürlü, zorlu şartlara dayanıklı ve toplam sahip olma maliyeti düşük ürünlere talep başlamıştı. Bu talep yükselişi ışığında Panasonic, Japonya’nın Kobe şehrinde yalnızca bu segmente yönelik bir fabrikayı hayata geçirmiş ve dayanıklı dizüstü bilgisayarlar üretmeye başlamıştı.
Pazarı sürekli olarak dinlemesinin yanı sıra kendi ürünlerine yönelik araştırma, geliştirme, inşa etme, test etme ve pazarlama faaliyetlerine karşı gösterdiği tutkuyla sektörde ilkleri gerçekleştiren Panasonic Toughbook, dayanıklı mobil cihazlar alanında 20’nci yüzyılda olduğu gibi 21’inci yüzyılda da standartları belirlemeyi sürdürecek.  
 
1994: CF-41
Dünyanın ilk entegre CD-ROM sürücülü dizüstü bilgisayarı
 
1996: Toughbook CF-25
Toughbook markasının doğuşu
 
1999: Toughbook CF-27
Dünyanın ilk entegre GSM ve WAN becerileri ve dokunmatik ekran  
 
2001: Toughbook CF-07
Mobil kablosuz veri görüntüleyicili, yenilikçi ve dayanıklı mini PC
 
2008: Toughbook CF-U1
Dünyanın ilk Ultra Mobil PC’si – dizüstü bilgisayar ve avuç içi cihazlar arasında köprü
 
2012: Panasonic Toughpad
Dayanıklı Toughpad tabletler sahnede
 
2016: Toughbook CF-20
Dünyanın ilk dayanıklı ayrılabilir dizüstü bilgisayarı
 
ETİKETLER : Panasonic Toughbook
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun