Donanim 25 TEMMUZ 2012 / 15:21

Panasonic tek lensli aynasız Lumix G5’i tanıttı

Panasonic tek lensli aynasız Lumix G5’i tanıttı

Panasonic, 16M dijital Live MOS sensörü ve Venus Engine 7 FHD teknolojisiyle düşük ışık koşullarında verimli sonuçlar veren Lumix G5’i kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Dijital tek lensli aynasız fotoğraf makinesi çözünürlük, görüntü oluşturma ve renk üretimiyle gerçeğe uygun detaylar yansıtarak yüksek kalitede fotoğraf çekebilmeyi vadediyor. Makine, yeni bir algoritmada ve daha hızlı şekilde çalışan ileri görüntü işleme motoruyla daha yüksek çözünürlüklere ulaşabilirken, seri çekim hızı da en yüksek çözünürlükte saniyede 6 kare alabilecek seviyeye yükseltilmiş.

AVCHD progresif formatında stereo sesle 1,920x1080 50p tam HD video çekebilen makine, pratik tam-zamanlı AF ve izleme AF’si dahil olan ileri AF sistemi video kayıt için kullanılabiliyor. Cihazı, düşük ışık koşullarında öne çıkartan özelliğiyse 160*12.800 ISO aralığı sunabilmesi.

Seviye camı, kadraj keskinliği için yeniden uyarlanan makine, görüş alanı sensörüne yüzde 100 uyum gösteren yeni dokunmatik fonksiyonuna sahip. Dokunmatik fonksiyonla aynı anda LCD ekranı da kullanabilen canlı vizörün çözünürlüğü 1 milyon 440 bin noktaya eşit. Bunun yanı sıra, sanatsal çekimler yapabilmek için filtre seçeneğini 5'ten 14'e yükselten makine, fotoğrafçılğa yeni başlayan kullanıcılara da 'ekran kılavuzu'yla kullanım rahatlığı sunuyor.

Konuyla ilgili konuşan Panasonic Türkiye Optik Ürünler Grup Müdürü Evren Köksal, Micro Four Thirds formatındaki ilk dijital aynasız değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesini piyasaya sürdükleri 2008 yılından bu yana ekosistem içersinden birçok değişim yaşandığını söyledi. Köksal, makinenin dijital tek lensli aynasız makinelerin yüksek kaliteli, kolay kullanımlı ve yaratıcı değiştirilebilir lensli fotoğrafçılık için en uygun çözüm olma sürecinde çok önemli bir adım olduğunu ifade etti.

Türkiye'de Eylül ayında iki farklı modelle satışa sunulacak Lumix G5'in, G5K modeli 2400 lira, G5X modeliyse 2700 lira fiyat etiketiyle kullanıcılarla buluşacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun