Donanim 20 EKİM 2010 / 08:26

Palm Pre 2 detayları belli oldu

HP'nin açıklamasında, serinin yeni akıllı telefonu işlemcisini iki katı hızına ulaştığı bildirildi.

HP'nin açıklamasında, serinin yeni akıllı telefonu işlemcisini iki katı hızına ulaştığı bildirildi.


HP Palm serisiyle akıllı telefon pazarında yer alıyor. Ancak yüksek rekabette kendine yer bulmakta zorlanan telefon serisinin yeni cihazı resmen tanıtıldı. Henüz çıkış tarihiyle ilgili bir bilgi verilmedi.

Palm Pre 2, bir önceki telefona göre iki kat daha hızlandığını gösteren 1 GHz işlemci barındırıyor. Kamera da 3 megapikselden 5 megapiksele artırılmış. Hafıza 512 megabaytta bırakılmış. Ayrıca, Palm Pre 2'da 16 gigabaytlık Flash depolama kapasitesi de bulunuyor.

Yeni akıllı telefonun daha büyük bir ekrana sahip olması bekleniyordu ancak 3,1 inçlik ekranda bir değişiklik gerçekleşmemiş. 320'ye 480 HVGA görüntü kalitesi de biraz hayal kırıklığının devam etmesine sebep oluyor.

Palm için piyasaya giriş düşünüldüğünde Microsoft'un Windows Phone 7 ve Android'in yaygınlığına erişmesinin zor olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü oluşturulan platformlar birçok akıllı telefonda bulunabilirken Palm, Apple gibi tek cihaz üzerinden piyasada var olmaya çalışıyor.

Uygulamalar kısmında Palm, Angry Birds, Skype gibi popüler uygulamaları desteklemesiyle kullanıcıların beklentilerini bir nebze de olsa karşılıyor. Ancak uygulamalar kullanıcıların gösterdiği rağbetle doğru oranda artıyor. Palm ilerde uygulama konusunda zorluk yaşayabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun