Donanim 24 HAZİRAN 2010 / 12:22

Pakistan neredeyse tek kanala dönüyor

Pakistan yeniden tek kanala dönüyor

Ülkede aralarında Google, Yahoo, Hotmail gibi sitelerin de bulunduğu 9 site yasaklandı.Türkiye'de yasaklanan sitelere tepkiler sürüyor. Google ve etrafında gelişen olaylar zinciri, öncesinde ve sonrasında 10 bin sitenin kapatılmasına kadar uzandı. Çeşitli formüller üzerinde tartışmalar sürerken Pakistan'dan da yasaklama haberleri geliyor.

Pakistan'daki Lahore Yüksek Mahkemesi içinde Google, Yahoo, Hotmail, MSN, YouTube, Bing ve Amazon'un da bulunduğu dokuz web sitesine erişim engeli getirdi. Yüksek mahkeme Pakistan Telekomünikasyon Otoritesi'ne mümkün olan en kısa sürede sitelerin yasaklanması hükmünü verdi.

Hükmün sebebinde "kutsal şeylere saygısızlık" yapılması, Kuran'da yazılanların değiştirilerek aktarıldığı yer aldı. Pakistan'da daha önce de Mayıs ayında Facebook yasaklanmıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun