Donanim 27 KASIM 2008 / 07:57

Oyuna çıkın yoksa sizi ben döverim

UFC (Ultimate Fighting Championship) organizasyonundaki sporcular oyunlarda rol almazlarsa ringde dövüşmelerine izin verilmiyor.

UFC (Ultimate Fighting Championship) organizasyonundaki sporcular oyunlarda rol almazlarsa ringde dövüşmelerine izin verilmiyor.


Spor temalı oyunlardan özellikle de dövüş konulu olanlar büyük taleple karşılaşınca, bu işten kâr etmek isteyenler oldukça ilginç yöntemlere başvurmaya başladılar. Örneğin UFC’de yer alan sporculardan Jon Fitch ve Josh Kosheck turnuva dışı kalmayla yüz yüze bırakıldılar. Sebep? THQ’nun hazırladığı oyunda kendi benzerlerinin bulunmasına onay vermemeleri.


 


Bu alanda yaşanan ilk olay bu da değil. İçinde bulunduğumuz yılın başlarında NHL (Amerikan Ulusal Hokey Ligi) oyuncularından bir bölümü, izinleri olmadan kendi benzerlerinin video oyunlarında kullanılmasına izin verdiği için federasyonu mahkemeye vermiş ve 28 milyon dolar ceza almalarını sağlamışlardı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun