Donanim 06 NİSAN 2010 / 10:07

Oyun oynayanlar diş sağlığını unutuyor

Yapılan araştırmalara göre bilgisayar oyunları diş sağlığına iyi gelmiyor.

Yapılan araştırmalara göre bilgisayar oyunları diş sağlığına iyi gelmiyor.


Washington'da gerçekleşen Geleneksel Amerikan Diş Sağlığı Araştırma Birliği toplantısında konuşan Iowa Üniversitesi'nden Jordon Poss bilgisayar oyunları oynamanın gençler arasında ağız sağlığını olumsuz etkileyebileceğini söyledi. Ekran başında çok fazla vakit geçirenlerin, daha hareketli yaşam tarzı bulunanlara göre ağız sağlığının bozulma ihtimalinin 2 kat daha fazla olduğu ortaya çıktı.

Gençler bilgisayar başında vakit geçirirken, şekerli gıdaları atıştırmayı daha fazla seviyor. İngiltere'deki gençlerin yarısının odasında oyun konsolu bulunduğu, tüm gençlerin yüzde 97'sinin de düzenli olarak oyun oynadığı belirtildi.

Çocukların oyun oynarken ya da televizyon izlerken yemek yeme alışkanlı edinmemesi için görev ebeveynlere düşüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun