Donanim 09 NİSAN 2010 / 10:03

"Oyun konsollarının devri kapanıyor"

Metal Gear Solid'in yaratıcısı, konsolların geçmişteki kadar ilgi çekici olmayacağını söyledi.

Metal Gear Solid'in yaratıcısı, konsolların geçmişteki kadar ilgi çekici olmayacağını söyledi.


Oyun sektörü gün geçtikçe büyüyor. Oyun konsolu üreticileri de yeni ürünlerini piyasaya sunmak için birbiriyle yarışıyor. Ancak bir oyun yapımcısı, tüm bu çabaların beyhude olabileceğini söyledi.

Metal Gear Solid'in yaratıcısı Hideo Kojima, "yakın gelecekte oyunlar, bulut bilişim üzerinden, herhangi bir platforma bağlı kalmadan oynanacak" dedi. Böyle bir uygulamanın uzak olmadığını belirten Kojima, böylece oyuncuların istedikleri zaman oyunları oynama imkanı bulacaklarını sözlerine ekledi.

İlk tepki, piyasanın şu anki lideri Sony'den geldi. Sony Başkanı Hiroshi Kawano, Kojima'ya büyük saygı duyduğunu ancak bunun yetersiz bir öngörü olduğunu, konsollar için oyun üretimine devam etmelerini umduklarını belirtti.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun