Donanim 20 EYLÜL 2010 / 13:01

Oyun konsolları R2-D2'da bir araya geldi

Nintendo, Sega, Atari, Sony ve Microsoft oyun konsolları aynı makinenin içinde buluştu.

Nintendo, Sega, Atari, Sony ve Microsoft oyun konsolları aynı makinenin içinde buluştu.


Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti Washington D.C.'de düzenlenen Small Press Expo 2010 renkli görüntülere sahne oldu. Karikatür ve eğlence festivalinde R2-D2 dikkatleri topladı. Star Wars (Yıldız Savaşları) filminin en önemli karakterlerinden biri olan R2-D2 bu kez çok farklı bir görev ile ziyaretçilerin karşısına çıktı.

R2-D2 bugüne kadar en çok beğenilen oyun konsollarını bünyesinde topladı. R2-D2 görünümündeki robota, daha çok Nintendo sistemleri barındırdığı için ‘R2-DS' ismi verildi.

Robotun içinde Nintendo Entertainment System, Super Nintendo Entertainment System, Nintendo 64, Nintendo GameCube, Playstation 2, Sega Genesis, Sega Dreamcast, Atari 1800, Xbox, PlayStation Portable ve bir bilgisayar bulunuyor.

R2-DS Yıldız Savaşları filmindeki esin kaynağına benzer şekilde bir projeksiyon ile oyunları perdede oynamaya imkan veriyor. Tabii R2-D2 gibi hologram oluşturamıyor. Ancak bu çok yönlü cihazın aynı zamanda harici bir projeksiyon gibi kullanılabildiğini de belirtelim. R2-DS'in üzerinde oyun konsollarının kumandaları ve oyun kasetleri için yuvalar bulunuyor. Ayrıca hafıza kartı ve eski oyun kumandalarının girişleri de var.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun