Donanim 31 TEMMUZ 2009 / 06:26

Operatörlerin 3G Noktası

Üç er çıkmış meydane, üçü de birbirinden merdane...

Üç er çıkmış meydane, üçü de birbirinden merdane...

Eğer bu bahisten hâlâ kusmadıysanız iki kelâm da ben etmek isterim.


3G dedikleri meğer ne menem bir şeymiş. Biz ülkece ne çok severmişiz meğer en son teknolojileri konuşmayı. Nasıl da anlarmışız teknolojiden. Yahu kanserin hapı çıksa bu kadar bahsi olmazdı.


(Teknolojiden anladığımız da şu: Default olarak herkes birbirini aldatıyor. Görüntülü görüşme çıktı, artık birbirimize yalan söylemek için bakalım neler yapacağız. Yuh bize yahu. Bu mudur şimdi konu?)


Sanmayın ki karşıyım 3G'ye. Hoş gelmiş, sefa gelmiş. Geç bile kalmış. İhale ilk düşünüldüğü takvimde yapılmış olsaydı şimdi çoktan bağırıyorduk nerede 4G'miz, nerede LTE'miz diye.


İşe de yarar 3G, yaramaz mı? Bir süre sonra herkes içinde olacak zaten. Çünkü işin gelişimi bu. Birkaç yıl içinde isteseniz de HD olmayan bir televizyon alamayacaksınız ya, ona benziyor bu konu. 3G olacak doğal olarak telefonda. Kullanıp kullanmamak size kalacak.


Hatta kullanmamak diye bir şey de olmayacak ileride. Ana iletişim altyapısı 3G olacak. Bugünkü tarifelerle olacak şey değil tabii ki, o başka...


Ah benim güzel operatörlerim... Özellikle mi bu isimleri seçtiniz kendinize. Baş harfleriniz birleşince ATV (All Terrain Vehicle) oluyorsunuz. Zemin ne olursa olsun siz aynı hızda gidiyorsunuz.


Konuşalım, daha çok 3G konuşalım. İlk gün tecrübeleri gösteriyor ki henüz hazır değil ne altyapı, ne çağrı merkezleri, ne de satış noktaları bu işe... Olsun, varsın. Gelir arkadan bunlar nasıl olsa.


3G sonsuz mobil olanaklar dünyası... Şunun bile tadını çıkarttırmadınız ya bize, helal olsun size...


Nasıl başladıysak öyle bitirelim... Hatırlamayanlara Kırkpınar er meydanında güreşe başlarken söylenen tekerlemenin sonunu da hatırlatalım (orijinali iki güreşçiliktir, ben operatörlerimiz için üçlü olarak uyarladım. Affola...):


Üç er çıkmış meydane,Üçü de birbirinden merdane,Biri here, biri yeşil, biri kara,Üçünün de zoru para

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun