Donanim 10 MART 2009 / 05:57

Operatör savaşları v2…

MNT çıktı mertlik bozuldu. Operatörlerin rekabeti etik kuralların dışında çıktı, sonunda Turkcell ve Avea mahkemelik oldu.

MNT çıktı mertlik bozuldu. Operatörlerin rekabeti etik kuralların dışında çıktı, sonunda Turkcell ve Avea mahkemelik oldu.

Numara taşımanın en büyük destekçisi operatörlerden sonra biz gazetecilerdik sanırım. Sonuçta vatandaşın iyiliği için gerekli uygulamalardan bir tanesi MNT. Ancak bu gün yaşananlara bakıyorum da bunları öngörebilsem MNT’yi bu kadar destekler miydim diye soruyorum kendime.


Her şey Avea’nın daha çok abone kazanabilmek için duyurduğu tarifeyle alevlendi aslında. Avea bu tarifeyle hedefine ulaştı ve binlerce yeni abone kazandı. Ancak zaten yetersiz olan altyapısı yeni aboneleri kaldıramadı ve Avea aboneleri iletişimden mahrum kalmaya başladı.


İşte ne olduysa oldu, yangın burada başladı. Avea, Turkcell’i kanunda belirtilen arabağlantı hükümlerine uymamakla suçladı. Turkcell, üzerine düşeni yaptığını ancak Avea’nın “boyundan büyük” işlere kalkıştığını iddia etti ve perde… Avea-Turkcell el ele, hep beraber mahkemeye…


Bundan sonrası yargının işi. Ama yukarıda da belirttiğim gibi MNT’nin operatörleri bu hale düşüreceğini bilsem inanın bu konuda tek kelime yazmazdım.


Bu arada Vodafone’mu ne yapıyor, hiç sadece eleman çıkartıp gıda sektöründen telekom sektörüne profesyonel yönetici devşirmeye çalışıyor!

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun