Donanim 30 TEMMUZ 2009 / 08:14

Olympus’tan iki yeni ses kayıt cihazı modeli geliyor

DM-550 ve DM-450, 2009 Ağustos ayının ortasında raflardaki yerlerini alacak.

DM-550 ve DM-450, 2009 Ağustos ayının ortasında raflardaki yerlerini alacak.


Her iki cihaz da sesle kılavuzluk özelliğine sahip. Cihazların birden fazla dilde menüleriyle menülerde gezinmek kolaylaştırılmış. Cihazların 51 saat pil ömrü var. Ayrıca USB'den şart etme fonksiyonu pilsiz kalmamayı sağlıyor.

DM-550 ve DM-450 modelleri bir dizi pratik özellikler sunuyor: kaydetme kalitesini geliştirmek low-cut filtreleri; dizin işaretleri ve geçici işaretler; dosya yönetimini basitleştirmek üzere ses, müzik ve podcast'ler için ayrı depolama klasörleri; çeşitli tekrarlama fonksiyonları ve kişiselleştirilebilir çalma hızı. Net, arkadan aydınlatmalı bir LCD, kaydetme düzeylerinin kontrolünü kolaylaştırırken, Euphony ses geliştirme teknolojisi daha gerçekçi çalma sağlıyor.


Dahili stereo gürültü silme özelliğine sahip mikrofonlarla her ayrıntı kolayca yakalanabilmekte ve de opsiyonel uzaktan kumandayla kaydetme işleminin uzaktan başlatılıp durdurulmasına olanak tanımakta. Pratik bir podcast tuşu podcast'lerin otomatik olarak alınabilmesini sağlıyor. Kullanışlılık sağlamak üzere her iki modelde bir Kaydetme Monitörü, geniş bir kaydetme formatı yelpazesi ve kaydetme seçenekleri için bir microSD / microSDHC kart yuvası bulunuyor.4GB depolama alanıyla DM-550, yüzlerde dosya için büyük bir bellek kapasitesi sunuyor. Dosyalar birçok klasöre kaydedilebilmekte ve organize edilebilmekte. Dosyalar bölünebilir veya bir PCM formatındaki kaydın belirli bölümleri silinebiliyor. Pratik bir Başlangıcı Çalma özelliği dosyaların bulunmasını daha da kolaylaştırıyor.


DM-550 ve DM-450 modellerinin piyasaya sürülmesine eşlik etmesi için Olympus, yeni bir ses yönetim yazılım çözümü olan Sonority yazılımını sunuyor. Yeni Sonority yazılımı, ses dosyaları için etkin bir yönetim sağlamakla birlikte, birçok düzenleme fonksiyonu ve RSS bilgi ve podcast kanalı üyeliği gibi birçok web hizmeti sunuyor.