Donanim 09 HAZİRAN 2010 / 14:38

Olympus kameralardan solucan çıktı

Olympus Japonya'dan gelen açıklamayla Stylus Tough 6010 fotoğraf makineleri geri çağırıldı.

Olympus Japonya'dan gelen açıklamayla Stylus Tough 6010 fotoğraf makineleri geri çağırıldı.


Olympus Japonya'dan gelen bilgiye göre Stylus Tough 6010 dijital fotoğraf makinelerinin dahili hafıza kartlarında virüs olduğu ortaya çıktı.

Virüs kameraya herhangi bir zarar vermiyor, ancak bilgisayarla bağlantı kurulduğunda ortaya çıkarak otomatik çalıştır fonksiyonu üzerinden sisteme bulaşıyor.

Olympus konuyla ilgili yaptığı açıklamada kullanıcılardan özür dileyerek, bin 700 ürünün risk altında bulunduğunu ve belirtilen seri numaralı fotoğraf makinelerinin geri alınacağını bildirdi.

Daha önce de TomTom uydu bağlantılı yön bulma cihazlarında ve Samsung'un Wave serisi akıllı telefonlarında da benzer sorunlar ortaya çıkmıştı.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun