Donanim 13 AĞUSTOS 2008 / 11:22

OLED TV 2009’da Avrupa’da

Japonya’da Aralık 2007’de, Amerika’da ise Ocak 2008’de satışa sunulan Sony OLED TV’nin Avrupa pazarına gelecek yıl girmesi bekleniyor.

Japonya’da Aralık 2007’de, Amerika’da ise Ocak 2008’de satışa sunulan Sony OLED TV’nin Avrupa pazarına gelecek yıl girmesi bekleniyor.


Japon basınında çıkan habere göre Sony konu hakkında şimdilik resmi açıklama yapmış değil. Bununla birlikte, 29 Ağustos’ta Berlin’de başlayacak olan Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA’da Sony’nin bu ürünün Avrupa tanıtımını yapacağı düşünülüyor. OLED (Organik Işık Yayan Diyot) ekranlar likit kristal ekranların tersine arka ışığa ihtiyaç duymuyorlar. Bu sayede OLED ekranlar benzerlerine göre daha ince oluyorlar ve daha az güç harcıyorlar. OLED TV’ler ayrıca LCD ve plazma ekranlara oranla daha fazla renk üretebiliyor ve görüntüleri daha hızlı işleyebiliyorlar. Sony’nin piyasada satılan modeli 27 cm ekran boyutuna sahip. Panasonic’in gelecek üç yıl içinde 100 cm boyutunda bir ekran üretmeyi planladığı söyleniyor. Toshiba’nın da 75 cm ekranlı bir model hazırladığı duyumlar arasında.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun