Donanim 07 ARALIK 2010 / 11:06

Olay adam Assange tutuklandı

Beklenen oldu ve bir süredir kırmızı bültenle aranan Julian Assange bu sabah tutuklandı.

Beklenen oldu ve bir süredir kırmızı bültenle aranan Julian Assange bu sabah tutuklandı.


Hem İsveç polisi hem de Interpol tarafından sıkı takibe alınan WikiLeaks sitesinin kurucusu Julian Assange’ın İngiltere'de tutuklandığı haberi geldi.

Bu sabah saat 9:30’da tutuklandığı bildirilen Assange’ın İngiltere’de saklandığı iddia ediliyordu. Assange’ı tutuklayan İngiliz polisler bundan birkaç gün önce Interpol tarafından çıkarılan tutuklama emrini dikkate aldıklarını söylediler.

Hakkında yapılan cinsel taciz ve tecavüz suçlaması nedeniyle tutuklanan Assange bugün City Westminster Magistrate Court’ta hakim karşısına çıkacak.

Güncelleme:Wikileaks'in Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, yayınların durmayacağı, geride kalan tüm belgelerin hesaplandığı gibi aktarılacağı bildirildi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun