Donanim 21 HAZİRAN 2012 / 15:59

Öğretmenler tabletle eğitime hazırlanıyor

Öğretmenler tabletle eğitime hazırlanıyor

Acer, yeni projesi kapsamında Windows tabletlerinin kullanımının sınıflarda eğitim ve öğretim uygulamalarında nasıl bir etki yapacağını, bu doğrultuda ortaya çıkacak eğitim ve öğretim yöntemlerini nasıl destekleyebileceğini incelemeye karar verdi.Eylül 2011'den bu yana 60'tan fazla okulda sürdürülen tablet pilot okul projesi, öğretim için iyi uygulamaları belirlerken, bu teknolojiyi uygulamak isteyen diğer okullar için de örnek senaryolar yaratmayı amaçlıyor. Öğretmenler bu cihazlarla çalışarak, yenilikçi pedogojik yaklaşımlar geliştirmek için eğitim uygulamalarına tablet kullanımını dahil edebilmenin yanı sıra ders hazırlayabilme, öğrenim kaynakları geliştirebilme ve bu aygıtları sınıfta veya diğer meslektaşlarıyla kullanırken bir yandan da öğrencilerin kullanım biçimlerini araştırabilme imkanı yakalıyorlar.

Pilot projeden söz eden Avrupa Okul Ağı'nın proje yöneticisi Anja Balanskat, katılan öğretmenler tabletlerin öğretimlerine nasıl yardımcı olabileceği ve hepsinden önemlisi öğrencilerinin öğrenme deneyimlerini nasıl destekleyebileceği konusunda son derece motive olmuş durumda olduklarını ifade etti. Balanskat, pedagojik desteğin bu konuda büyük önem taşıdığını belirtirken, bu amaç doğrultusunda “okullar için 1:1 pedagoji” adlı sitenin hayata geçirildiğini dile getirdi.

Konuyla ilgili konuşan Acer EMEA Eğitim İş Yöneticisi Federico Carozzi, Avrupa'daki okullar artık dijital bir çağa girmesi gerektiğini vurguladı. Bunun temelinde tablet teknolojisinin yattığını ifade eden Carozzi, teknolojinin kullanımı uygulanan metodolojileri tamamlayabildiğini ve geliştirdiğinin altını çizdi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun