Donanim 12 AĞUSTOS 2010 / 09:07

Öğrenciler için devr-i âlem

Peking to Paris 10 Eylül'de başlıyor, ilk defa bir Türk takımı da öğrenciler için yola çıkıyor.

Peking to Paris 10 Eylül'de başlıyor, ilk defa bir Türk takımı da öğrenciler için yola çıkıyor.


Dünyada ilki 1907 yılında kıtalararası tarihi klasik otomobiller dayanıklılık yarışı "Peking to Paris 2010" bu yıl 10 Eylül-16 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bütün dünyadan toplamda 106 aracın katılacağı ralliye Türkiye'den ilk defa bir takım katılıyor. Ahmet Öngün ve Erdal Tokcan, 1967 model 371 şasi numaralı Anadol ile 10 Eylül'de Pekin'den yola çıkacak ekipler arasında yer alıyor. Türk ekip yarışmada Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) yararına mücadele edecek.

Sponsorluklardan ve bireysel desteklerden elde edilen gelir ile 250 üniversite öğrencisine burs sağlanması hedefleniyor. Yarışmaya ilgi büyük ancak sponsorlukların artması, TOG'un daha fazla üniversiteliye burs verebilmesini sağlayacak.

Ekip bir yandan büyük bir heyecanla yarışa hazırlanırken, diğer yandan TOG için daha fazla bireysel ve kurumsal destek bekliyor. Ekibin mesajı açık: "Hedefimiz Paris'e ilk varan ekip olmak. Bu bizi birinci yapacak belki ama daha da önemlisi, ülkemizin geleceği için başarmış olacağız".

Projeyle gelirlerin yüzde yüzü üniversite öğrencilerine burs sağlamak üzere TOG'ye devredilecek. 250 üniversite öğrencisinin dört yıl boyunca burs kazanmasını hedefleyen proje, gelecek yıllarda da örnek bir model olabilir.

Ayrıca projeye dışarıdan destek olmak isteyenler de 'BURS' yazarak 4555'e mesaj atarak 10 liralık bir katkı sağlayabilir. Ayrıntılı bilgilere www.pekindenparise.com adresinden ulaşabilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun