Donanım 10 ŞUBAT 2016 / 10:40

Oculus Rift için geri sayım başladı

Merakla beklenen sanal gerçeklik başlığı Oculus Rift PC setlerinin 'ön sipariş' tarihi belli oldu.

Son dönemin en dikkat çeken konularından biri sanal gerçeklik. Teknoloji şirketlerinin sanal gerçeklik gözlükleri üzerindeki çalışmaları sürerken, Oculus Rift'in pazara giriş yapmasına oldukça kısa bir süre kaldı. Oculus, Mart ayı sonunda raflardaki yerini alacak başlık ve başlığı çalıştıracak bilgisayarlar için önsipariş tarihi belirledi. Buna göre Oculus Rift, PC'ler ile set olarak 16 Şubat tarihinden itibaren sipariş edilebilecek. 

Oculus'un kendi blog sayfasından duyurdu habere göre, Asus, Dell ve Alienware bilgisayar ile çalışacak Oculus Rift, bu bağlamda kullanıcıları maddi açıdan biraz zorlayacak gibi görünüyor. Sadece sanal gerçeklik başlığı için 600 dolar ödeyecek olan kullanıcılar, söz konusu paketlere sahip olabilmek için 1500 doları gözden çıkarmak durumunda kalacaklar. 

Oclus Rift 28 Mart tarihinde satışa sunulacak. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun