Donanim 20 AĞUSTOS 2010 / 10:17

Nvidia taşınabilir cihazlara yakınlaşmaya devam ediyor

LG de önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak Optimus modelinde çift çekirdek Nvidia işlemci kullanacak.

LG de önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak Optimus modelinde çift çekirdek Nvidia işlemci kullanacak.


Taşınabilir cihaz piyasası gün geçtikçe kızışırken, büyük markalar da çaplarının dışına çıkarak oluşan dev pastadan payını almak için tüm gayretini sarfediyor.

Wall Street Journal'ın haberine göre, LG Electronics akıllı telefon piyasasındaki kalesi Optimus için çift çekirdekli Nvidia işlemciler kullanacağını açıkladı. Taşınabilir cihazlarda Tegra işlemcileriyle piyasaya giren Nvidia da bilgisayar grafik işlemcilerinden farklı bir pazarda yerini sağlamlaştırıyor.

Nvidia'nın ürettiği Tegra işlemciler, HTC'nin Incredible ve Evo modellerinde yer alan Qualcomm'un ürettiği Snapdragon ve Samsung'un Hummingbird işlemcisi ile piyasada kendine yer bulmaya çalışıyor.

Nvidia'nın taşınabilir cihazlardaki işlemci sayısını yıl sonuna kadar artırması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun