Donanim 20 ARALIK 2010 / 15:28

Nokia, Windows Mobile 7 mi kullanacak?

İddialara göre, Nokia ve Microsoft işbirliği konusunda görüşmelere başladı.

İddialara göre, Nokia ve Microsoft işbirliği konusunda görüşmelere başladı.


Son yıllarda üst sınıf akıllı telefon geliştirme konusunda sorunlar yaşayan Nokia'nın Microsoft'la Windows Mobile 7 (WM7) platformuna uygun telefon için görüştüğü iddia edildi.

Rus teknoloji sitesi Mobile-Review'un haberine göre, Nokia ve Microsoft geçtiğimiz ay gerçekleşebilecek WM7 Nokia telefon için görüştü. Eski Microsoft çalışanı olan Stephen Elop'ın Nokia CEO'su olmasıyla iki şirket arasında bağların kuvvetlenmesi ihtimali gündeme gelmişti.

Haberde yer alan bilgilere göre, Nokia'nın Microsoft'a özel bir üretime geçeceği kendi tarzını da yansıtarak akıllı telefon piyasasında konumunu güçlendirmek istediği belirtiliyor.

Nokia'nın Google'ın Android platformuna telefon üretmek istemediği biliniyor. Fin şirket, Android'in kendilerini farklılaştıracak esnekliği tanımadığı için Google'ın platformuna telefon üretmiyor. Symbian v3.0 ve Intel ile geliştirilen MeeGo platformu Nokia'nın işletim sistemlerindeki geleceği olarak görülüyor.

Microsoft ile görüşüldüğü iddialarına yanıt vermeyen Nokia'da önümüzdeki günlerde ilginç gelişmeler doğabilir.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun