Donanim 03 EYLÜL 2012 / 14:26

Nokia PureView İstanbul'a 200 metre yukarıdan baktı

Nokia PureView İstanbul'a 200 metre yukarıdan baktı

Skypro firmasına ait özel insansız hava aracı, otomatik deklanşör mekanizmasıyla, Nokia 808 PureView kullanarak İstanbul’un siluetinde özel bir yere sahip olan noktaları konu alan panoramik fotoğraf çekimi gerçekleştirdi. 

Nokia 808 PureView, Sultanahmet Camii, Ayasofya Müzesi, Haliç, Nakkaştepe ve Tarabya gibi farklı açılardan Boğaziçi, Kadıköy-Moda sahil şeridi ve Kilyos gibi noktaların 200 metre yükseklikten birçok detaylı fotoğrafını çekti.

Yüksek çözünürlüklü 41 megapiksel sensör, Carl Zeiss mercek ve over-sampling teknolojisini bir araya getiren  cihaz, 2/3, 5 ve 8 megapiksel gibi standart çözünürlüklerde bile netlikten ödün vermeden zoom yapabilmek ve yedi piksellik bilgiyi bir piksele sıkıştırmak suretiyle görüntü elde etmeyi vadediyor.

Çekilen panoramik İstanbul fotoğraflarını bu adres üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun