Donanim 31 ARALIK 2008 / 08:50

Nokia NSeries Kısa Film Yarışması'na başvurular uzatıldı

Yarışmaya son katılım tarihi 10 Ocak 2009 olarak belirlendi.

Yarışmaya son katılım tarihi 10 Ocak 2009 olarak belirlendi.


Nokia Nseries, üç yıldır bu etkinliği Filmekimi ana sponsorluğu ve Uluslararası Film Festivali tema sponsorluğu kapsamında düzenliyor. İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (İKSV) etkinliğe destek veriyor.Yarışmaya amatör ya da profesyonel herkes katılabiliyor. 


 


Herhangi bir yaş, deneyim, tür ya da tema kısıtlaması yok. Kısa filmlerin herhangi bir kameralı cep telefonu ya da dijital kamera ile çekilmesi yeterli. Film sürelerinin, jenerik de dahil olmak üzere 5 dakikayı aşmaması gerekiyor. Başvuru için gerekli evrakların ve diğer detayların tam listesi, www.nserieskisafilm.com web sitesinden alınabiliyor.


 


Yarışmanın ilk aşamasında seçilecek beş finalist, birer Nokia N96 multimedya bilgisayar kazanacak. Finalistlerin Nokia N96 ile çekecekleri kısa filmler arasından başarılı bulunanlara para ödülü verilecek.


Değerlendirmede özgünlük ve yaratıcılık dikkate alınıyor. Jüri, 11-30 Ocak 2009 tarihleri arasında ön elemeyi gerçekleştirecek. Ön elemede ilk beşe giren finalistler, jüri başkanları tarafından düzenlenecek atölye çalışmasına katılacaklar. Ardından, finalistlere ikinci kısa filmlerini çekmek üzere DVD kalitesinde video kaydı yapan ve 24 GB’ye kadar genişletilebilen 16 GB dahili hafızasıyla 40 saate kadar video içeriği saklama imkanı sunan birer Nokia N96 multimedya bilgisayar verilecek.


 


Son elemede ilk üçe girenler, 7 Nisan 2009’da düzenlenecek ödül töreniyle açıklanacak ve 7.000, 5.000 ve 3.000 YTL’lik para ödülü kazanacaklar. İlk üçe giren filmler, 4-19 Nisan 2009 tarihleri arasında düzenlenecek olan 28. Uluslararası Film Festivali’nde, Türk filmlerinden önce sinemaseverlere sunulacak.