Donanim 08 HAZİRAN 2009 / 07:10

Nokia, N97'nin dağıtımına başlıyor

Nokia, mobil bilgisayarı N97'nin dağıtımına 75 ülkede 9 Haziran'da başlıyor. Türkiye'de Haziran'ın kaçında çıkacağı henüz belli değil.

Nokia, mobil bilgisayarı N97'nin dağıtımına 75 ülkede 9 Haziran'da başlıyor. Türkiye'de Haziran'ın kaçında çıkacağı henüz belli değil.


İngiltere'nin en büyük cep telefonu satıcılarından Carphone Warehouse, N97'nin satışına Orange ile 18 ay sözleşmeli olarak 26 Haziran'da başlayacak. Bunu, T-Mobile ve O2 takip edecek. 3.5 inçlik dokunmaktik ekran ve qwert klavyeye sahip N97, Nokia Ovi Store'dan birçok uygulamaya doğrudan erişim sunacak.


Nokia Series Başkan Yardımcısı Jonas Gaust: "N97, yüksek derecede kişiselleştirlmiş internet deneyimi sunma vizyonumuz açısından çok önemli bir adım" dedi. N97, Nokia'nın cihaza canlı bilgi akışı sağlayacak donatılarla, özelliklerini kendilerine göre şekillendirme imkanı sunan bir ekrana sahip ilk telefonu. Bu tuşlar, Facebook, Hi5, Reuters gibi sitelere doğrudan erişim sağlıyor. Alışveriş ve havadurumu kanalları da erişim alanına dahil.


32 GB depolama kapasitesi, microSD kartla 48 GB'a kadar çıkıyor. Bu da telefonun yaklaşık 100 bin şarkı saklayabileceği anlamına geliyor. Nokia N97 ile beraber gürültü önleyici Bluetooh stereo bir kulaklık da sunuyor. Kulaklık,birçok farklı müzik aleti ve cep telefonu ile uyumlu olacak.