Donanim 28 NİSAN 2010 / 13:22

Nokia N8 tanıtımı yapıldı

Nokia akıllı telefon piyasasında artan rekabetin ortasına dalıyor.

Nokia akıllı telefon piyasasında artan rekabetin ortasına dalıyor.


Apple ve HP gibi markaların yanı sıra Microsoft ve Google gibi yazılım şirketleri de akıllı telefon piyasasına giriş yaptı. Uzun süredir telefon piyasasında zirvede yer alan Nokia ise unutulmak üzereydi. Nokia N8 ile akıllı telefon piyasasında var olmaya çalışacak.

N8, Nokia'nın yeni Symbian^3 platformunda kullanıcılarla buluşacak. Cihaz Xenon flaş ve Carl Zeiss optik ile 12MP kamera bulunuyor. HDMI bağlayıcısı da bulunan ürünün 3.5 inçlik ekranı bulunuyor. Ayrıca N8, A-GPS, Bluetooth, 802.11n, Micro-USB desteği de barındırıyor.

16 GB'lık dahili hafızaya sahip olacak cihazda, microSD yuva, TV çıkışı, Dolby Surround Sound sistemi ve bedava kullanılabilen Ovi navigasyon desteği bulunuyor. 134 gram olan cihazın boyu 11,3 santim, eni 5,9 santim, derinliği de 1,3 santim.

Yılın üçüncü çeyreğinde, 5 çeşit renk seçeneğiyle piyasaya çıkacak olan ürün 500 dolardan alıcı bulacak.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun