Donanim 07 EYLÜL 2012 / 16:37

Nokia ile HARMAN güçlerini birleştiriyor

Nokia ile HARMAN güçlerini birleştiriyor

Nokia, profesyonel ses sistemleri üreticisi HARMAN ile işbirliğine gidiyor. Ortaklığın ilk meyvesi HARMAN’ın Nokia için üreteceği JBL PlayUp Taşınabilir Kablosuz Hoparlör olacak.HARMAN ve Nokia, Lumia ürün yelpazesi için özel geliştirilecek bir dizi inovatif kablosuz ses teknolojisi ürünleri konusunda işbirliği yaptıklarını duyurdu. Şirketler, bu yeni ürünleri JBL markası altında ortaklaşa geliştirerek dinamik tasarıma ve güçlü akustik özelliklere sahip bir dizi hoparlörden oluşan seriyi piyasaya sürecek. Mobil cihazlardan hoparlöre kablosuz bağlantı imkanı sunacak ürünler, yeni nesil Windows Phone 8 özellikli herhangi bir Lumia telefona Bluetooth teknolojisiyle ya da NFC özelliği sayesinde tek bir dokunuşla kolaylıkla bağlanacak.

HARMAN ve Nokia yetkilileri “Yeni nesil bağlantı teknolojilerini tüketicilerin hayatına daha fazla sokmak için yeni projeler geliştirmeye devam ediyoruz. İki lider şirket arasındaki bu işbirliği günümüz tüketicilerinin kesintisiz bağlantı ihtiyacını karşılayan eşsiz ses sistemi deneyimlerini sunabilmemiz için de bize büyük bir şans tanıyor” şeklinde konuşuyor.

Nokia için JBL PlayUp Taşınabilir Kablosuz Hoparlör

HARMAN ve Nokia işbirliklerinin ilk ürünü olan JBL PlayUp Taşınabilir Kablosuz Hoparlör Berlin’deki IFA Tüketici Elektroniği Fuarı'nda tanıtıldı. Cihaz, sesi tüm yönlerde dağıtabiliyor. JBL’in ses teknolojileri konusundaki tutkusu sayesinde JBL PlayUp Taşınabilir Hoparlör, istisnai dinamik, doğal ton ayarı, netlik ve mekansal tanımlama gibi özellikler sunuyor.

Yapılan açıklamaya göre, cihaz olası minimum hava türbülansını sunarak en düşük perdedeki seslerde yüksek ses kalitesine olanak tanıyan woofer görevi gören özel tasarım bass port ile birlikte geliyor. PlayUp Taşınabilir Hoparlör 89 desibele kadar ses verme özelliğiyle dış mekanlar ya da modern ve geniş iç mekanlar için en iyi cihaz olma özelliğini taşıyor. Hoparlör herhangi bir Lumia telefona Bluetooth üzerinden, Windows Phone 8 özellikli yeni nesil Lumia telefonlaraysa NFC üzerinden tek dokunuşla kolayca bağlanabiliyor.

Cihaz ayrıca standart 3,5 mm kulaklık ses konektörüyle birlikte herhangi bir cep telefonu, bilgisayar ya da MP3 çalara bağlanabiliyor. Ödüllü Nokia Play 360° Kablosuz Hoparlörün tasarımını temel alan PlayUp Taşınabilir Hoparlör canlı renkleri ve cesur tasarımıyla da iddialı. Mavi, beyaz, siyah ve yepyeni parlak sarı renkleriyle hoparlörün gövdesi dayanıklılık veren double-shot enjeksiyonlu plastikten imal ediliyor. Bir kez şarj edildiğinde 10 saatten fazla aralıksız müzik çalabilen PlayUp Taşınabilir Hoparlörün tabanında bir de pil haznesi bulunuyor. İlave aksesuarlar arasında bir taşıma çantası, bir mikro USB şarj aleti ve 3,5 mm ses kablosu yer alıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun