Donanim 12 MART 2009 / 10:15

Nokia'dan 2009'da üç yeni telefon

Nokia, yeni Nokia Music Store ve Comes with Music lansmanlarının yanı sıra üç yeni müzik cihazı ile kullanıcılarının hizmetinde olacak.

Nokia, yeni Nokia Music Store ve Comes with Music lansmanlarının yanı sıra üç yeni müzik cihazı ile kullanıcılarının hizmetinde olacak.


Nokia 5730 XpressMusic, Nokia 5330 XpressMusic ve Nokia 5030, sahiplerine sevdikleri müziğe kolayca erişme imkanı vererek insanların yaşamını müzikle dolduracak.  


Nokia 5730 XpressMusic, ekranın altından bir yöne doğru kaydırılarak açılıyor ve hızlı mesajlaşma için bir QWERTY klavye içeriyor. Homescreen üzerindeki kısayollar, müziğe ve N-Gage servisine, ayrıca Facebook, fotoğraflar, Ovi kişileri, haritalar, mesajlaşma gibi kullanıcı tanımlı uygulamalara doğrudan erişim sağlıyor. Kullanıcı, Ovi kişileri aracılığıyla, hangi arkadaşların online olduğunu görebiliyor, durumlarına bakabiliyor, onlarla sohbet edebiliyor, hatta hangi müziği dinlediklerini görüntüleyebiliyor. 


Nokia 5330 XpressMusic'in ekranın yan tarafındaki XpressMusic dokunmatik tuşları, müziğe anında erişim sağlıyor. Her tür kulaklıkta 3.5 mm fişle kristal netliğinde ses kalitesi ve 24 saati aşkın müzik çalma süresi ile birinci sınıf müzik deneyimi vaat ediyor. Nokia 5330 XpressMusic, Ovi, Facebook, MySpace gibi online paylaşım sitelerine erişim sağlıyor.  


Nokia 5030, Nokia’nın dahili FM radyo anteni içeren ilk telefonu. Kulaklık ya da harici hoparlör gerektirmeden radyo dinleme imkanı veriyor. Cihazın yan tarafında bulunan FM radyo ve kanal seçme tuşları, cihaza haklı bir XpressRadio ünvanı kazandırıyor. Nokia 5030, masa üzerine yanlamasına koyulduğunda taşınabilir bir FM radyo olarak kullanılabiliyor. Nokia 5030, insanların eğlenmek ve haber almak için ana kaynak olarak radyoyu kullandıkları, gelişmekte olan pazarlar için ideal. Güçlü hoparlörüyle 10 saatlik konuşma ve 24 saatlik radyo dinleme süreleri sunan cihaz, grafit ve kırmızı olmak üzere iki ayrı renkte sunuluyor.  


Nokia 5730 XpressMusic ve Nokia 5330 XpressMusic 2009’un üçüncü çeyreğinde, Nokia 5030 ise 2009’un ikinci çeyreğinde pazara sunulacak.  

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun