Donanim 07 EYLÜL 2010 / 12:41

Nintendo oyunları müzelik oldu

Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul, Nintendo oyunlarını sergiliyor.

Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul, Nintendo oyunlarını sergiliyor.


Nintendo oyunları sanat ve teknolojinin yakınlaşmasını doğrular bir sergide boy gösteriyor. Sergide Nintendo'nun bilinen oyunları Mario Kart Wii, Super Mario Galaxy 2, New Super Mario Bros Wii, Pokepark ve Wii Music yer alıyor.

1997 yılında bu yana Japonya'da düzenlenen ve animasyon, manga, oyunlar ile etkileşimli sanat bölümlerinden oluşan festivalin ana amacı medya sanatları alanındaki başarılı yapıtları bir araya getirerek yeni fırsatlar yaratmak, süreci ve yaratıcılığı desteklerken esin kaynağı oluşturmak.

Japonya Medya Sanatları Festivali İstanbul'da yer alan Nintendo oyunları, Pera Müzesi'nde 3 Ekim tarihine kadar ziyaretçileri bekliyor.

Pera Müzesinin resmi sitesine www.peramuzesi.org.tr adresinden ulaşmak mümkün.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun