Donanim 29 EKİM 2008 / 10:50

Nintendo müptelâlarının yarısı kadın!

Nintendo Wii ve DS konsol satışları ekonomik krizden etkilenmedikleri gibi aksine artıyorlar.

Nintendo Wii ve DS konsol satışları ekonomik krizden etkilenmedikleri gibi aksine artıyorlar.


DS'in 4 yıllık bir ürün olmasına, oyun teknolojisi standartlarına göre eskimiş olmasına rağmen satışları gayet iyi gidiyor.  Nintendo’nun Amerika Başkanı Reggie Fils-Aime, gün içinde yayınlanan söyleşi programlarında, dergilerde değişik pazarlama yolları sunarak ürünün her kesimden müşterinin dikkatini çekmesi için uğraşıyor. Kadın Konferanslarına katılarak konuşma yapıyor. Fils-Aime’in çabaları dolayısıyla Amerika’da meyvelerini veriyor ve Wii kullanıcılarının yüzde 50’sini artık kadınlar oluşturuyor.


 


Fils-Aime, erkeklerin oyunlardaki rekabeti, kadınların ise sosyal doğayı sevdiğini belirtiyor. Nintendo, Wii donanımının üretim seviyesini durmadan yükseltiyor. Dünya çapında aylık 2,4 milyon ünite üretiliyor. Bu rakam geçen sene 1,6 milyondu. Yani Nintendo bir yılda yüzde 33 büyüme kaydetti. Diğer konsol üreticilerinin 1 yıllık konsol satış rakamına Nintendo sadece 3 ayda ulaşıyor.  Wii Fit oyunu piyasaya çıkalı yaklaşık beş ay olmasına rağmen,  hala tedarik sorunları yaşanıyor. Fils-Aime bu konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini, şu an itibariyle 10 mağazadan sadece 32'sinde Wii Fit stoğu olduğunu söyledi. 5 ay içinde yaklaşık 3 milyon ünite satıldığını açıklayan Fils-Aime, tamamen yeni bir pazara girmiş olmanın da zorlayıcı etkileri olduğunu söylüyor. 


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun