Donanim 23 AĞUSTOS 2012 / 11:04

Nikon ilk Android tabanlı cihazı Coolpix S800c'i tanıttı

Nikon ilk Android tabanlı makinesini tanıttı

Akıllı telefonların hızla fotoğraf makinelerine evrimleşmesinin ardından, fotoğraf makinesi üreticileri de aynı stratejiyi hayata geçirmeye başlarken, Nikon ilk Android tabanlı cihazını ortaya çıkardı.Uzun süredir Android işletim sistemli bir fotoğraf makinesi üzerinde çalışan Nikon, Coolpix S800c’yi resmen duyurdu. Daha ziyade kompakt cihaz kullanıcılarını hedef alan şirket, bu yeni cihazla birlikte sosyal medyayı aktif olarak kullanan kesime de hakim olmayı amaçlıyor. Android işletim sistemi üzerinden Google Play’e erişebilecek kullanıcılar, buradan indirebilecekleri Instagram, Pixlr-o-matic tarzı programlarla çektikleri fotoğraflara efektler verip, düzeltebilecekler.

Cihazın sunacağı bir diğer avantaj da, kullanıcıları hafıza kartı taşıma, kaybetme gibi sorunlardan kurtaracak olması. Kullanıcılar, cihaza yükleyebilecekleri AirDroid, Dropbox tarzı programlarla fotoğraflarını ağ üzerinde depolayacakları gibi, yine ağ üzerinden cihaza erişip fotoğrafları bilgisayarlarına kopyalayabilecekler.Teknik özelliklerine baktığımızda, S800c’de 3,5 inçlik dokunmatik LCD ekran, 16 megapiksel CMOS sensör ve 10x optik yakınlaştırma yapabilen 25-250 mm’lik objektif bulunduğunu görüyoruz. Bunun yanı sıra tam HD video kaydı, saniyede 8 kare çekim hızı ve birçok filtreye sahip olan cihaz, Android 2.3 işletim sistemini kullanıcılarına sunuyor.

Nikon Coolpix S800c adlı fotoğraf makinesi Eylül ayında siyah ve beyaz renk seçenekleriyle satışa sunulacak. Cihazın yurtdışı satış fiyatının 350 dolar olması bekleniyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun