Donanim 14 MAYIS 2015 / 13:53

NFC uyumlu masaüstü bilgisayar tanıtıldı

ASUS, dünyanın ilk NFC uyumlu masaüstü bilgisayarını piyasaya sürüyor.
ASUS M70, NFC uyumu sayesinde NFC uyumlu diğer akıllı cihazlarla eşleşebiliyor. Bu sayede evdeki diğer akıllı cihazlarla bilgisayar arasında fotoğraf, video paylaşımı yapılabiliyor ve USB kablosu gibi harici donanımlara ihtiyaç duyulmuyor. M70, NVIDIA GeForce GTX ekran kartı sayesinde web sitesi ve 3D modelleme gibi teknik işleri ve 4K Ultra HD videoları sorunsuz oynatmayı vadediyor.

Bilgisayarda, ani güç kesintilerine karşı dahili kesintisiz güç kaynağı bulunuyor. Kullanıcılar dahili kablosuz şarj özelliği ile akıllı telefon ve tabletlerini kablosuz olarak üst tepsiye yerleştirerek şarj edebiliyorlar. M70 kapalı olduğunda bile evdeki uyumlu cihazlar, yüzde 50 oranında daha hızlı şarj oluyor.

Cihaz, güçlü sinyal iletimi ve web sayfası tarama ile, video stream veya online oyunlar için önceki Wi-Fi standartlarına kıyasla üç kat daha fazla hız sağlamayı vadediyor. Ayrıca dahili Bluetooth 4.0 kablosuz teknolojisi ile bilgisayar, kolayca kablosuz klavye ve fareye bağlanabiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun