Donanim 20 ARALIK 2010 / 11:32

New York'tan İstanbul'a imza günü

Düzenlenen etkinlikte New York'taki yazar David Carnoy İstanbul'daki hayranlarıyla buluştu.

Düzenlenen etkinlikte New York'taki yazar David Carnoy İstanbul'daki hayranlarıyla buluştu.


Can Yayınları, düzenlediği etkinlikle Amerikalı yazar David Carnoy ile yapılan çevrimiçi imza gününde, yazarla okuyucu arasında kıtalararası bir buluşmaya imza attı. Kanyon D&R mağazasında gerçekleşen etkinlikte, Microsoft'un sunduğu birleşik iletişim teknolojisi Lync 2010 ile New York -İstanbul arasında sağlanan bağlantıyla Neşter Müziği'nin yazarı David Carnoy sevenleriyle buluştu. Microsoft Lync ile çalışan Polycom'un Round Table cihazı sayesinde ortamın panoramik görüntüsü verilerek daha gerçekçi bir ortam hazırlandı.

Yazarla okurların yüz yüze geldiği çevrimiçi imza gününde, binlerce kilometre uzaklığa rağmen her bir okuyucu, hem David Carnoy'la sohbet etme hem de kitabını imzalatma olanağı yakaladı. New York'da yaşayan yazara önceden gönderilen kitaplar, okuyucuların sohbet sırasında yazardan kendi adlarına imza almalarını sağladı. David Carnoy tarafından imzalanan kitaplar, Can Yayınları'nca okurlara gönderilecek.

Can Yayınları Satış Pazarlama Müdürü Ali Granit, çevrimiçi imza etkinliklerinin İstanbul dışında da süreceğini belirtirken, Artvin, Malatya ya da Van'daki bir okuru Marquez'le, Llosa'yla ya da Paulo Coelho'yla yüzyüze getirebilme hayalini kurduklarını ifade etti.

David Carnoy'un Neşter Müziği isimli kitabıyla ilgili bilgiyi değiştirmeden kitabı merak edenler için sunuyoruz. Ancak kitapla ilgili ipuçlarını sevmeyenler okumalarını tavsiye etmiyoruz.

"Lise öğrencisi Kristen Kroiter, kimsenin beklemediği bir anda intihar etmiştir. Şüpheler, onu daha önce geçirdiği kazada hayata döndüren acil servis doktoru Ted Cogan üzerine yoğunlaşır. Birkaç gece öncesinde bir partide sarhoş olan Kristen arkadaşları tarafından doktorun evine götürülmüş, orada, Doktor Cogan'ın onunla yattığı görülmüştür.

Bir kadın avcısı olarak tanınan başarılı Doktor Ted Cogan'ı sorgulayan Dedektif Madden'ın elinde, çok daha önemli bir başka delil vardır: Kristen'in ardında bıraktığı günlüğü... Son sayfalarında, Doktor Cogan'ın onunla zorla cinsel ilişki kurduğunu yazılıdır.

Ted Cogan, her şeye rağmen suçlamaları reddetse de, kurbanın on altı yaşında ve öncesinde bakire olması davayı daha da zorlaştırır. Masum olduğunu kanıtlayabilmesi için, artık önünde sadece saatler vardır...

Doktor ve hasta, suçlayan ve suçlanan, av ve avcı... Soğuk hastane koridorlarından, çılgın gençlik partilerine uzanan Neşter Müziği, nefes kesici temposu ve şoke edici sonuyla akıllara durgunluk veren bir gerilim romanı; kedi- fare oyunu ritmiyle okuyucuyu anında kavrıyor ve bir solukta okunuyor.

Neşter Müziği, uluslararası alanda yazdığı teknoloji yazı ve röportajlarıyla tanınan David Carnoy'un eseri. İnandırıcılığı ve bütünlüklü yapısıyla eleştirmenlerden büyük övgüler alan bu ilk kitap, sinematografik anlatımıyla da dikkat çekiyor.

Gerilim tutkunlarını heyecanlandırırken, suçu, masumiyeti, insanları esir alan geçmişin sırlarını ve doktor - hasta ilişkisinin sınırlarını sorgulamasıyla da gündem oluşturacağa benziyor."

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun