Donanim 28 ARALIK 2010 / 09:36

Nevin Hanım'a ne mutlu

Stok fotoğraflar sayesinde internet yeni yıldızını buldu mu ne?

Stok fotoğraflar sayesinde internet yeni yıldızını buldu mu ne?


Sosyal medyada paylaşılan bir mesaj üzerine farkettiğimiz bir durum (teşekkürler Çağlar Erol), internette özellikle pazarlama alanında stok görsel kullanımının ne gibi sonuçları olabileceğini gözler önüne seriyor.

İşte konuyla ilgili ilk örnek. Öğretmen Nevin Hanım önce kredi kartı borçlarından kurtulmuş, ardından yönetici asistanlığı için sertifika programına başvurmuş. Üstelik ikisi aynı sayfada denk gelip pişti olmuş.

Fakat Nevin Hanım yeni işinde de fazla kazanamamış olacak ki, yine bir bankanın önünde görüyoruz kendisini. Bu defa ihtiyaç kredisi peşine düşmüş.

Böylece Nevin Hanım'ın sonsuz döngüsü de başlamış oluyor.

Ayrıca çoğu sitede yer alan "Bize ulaşın" linklerinde, kulağında kulaklık telefon başında bekleyen cicili bicili kızların aslında orada olmadıklarını biliyorsunuz değil mi?

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun