Donanim 31 EKİM 2008 / 14:06

Netflix'den Silverlight teknolojili medya oynatıcısı

Netflix Microsoft'un Silverlight teknolojisine dayanan anlık içerik akışını destekleyen ikinci nesil medya oynatıcısını tanıttı.

Netflix Microsoft'un Silverlight teknolojisine dayanan anlık içerik akışını destekleyen ikinci nesil medya oynatıcısını tanıttı.


Netflix'in tanıttığı yeni medya oynatıcısı, video ürün akışı yoluyla hızlı ileri ve geri sarma yapabiliyor. Windows XP ve Vista dışında Intel işlemcili Macintosh bilgisayarlarda da kullanılabiliyor ve Silverlight’ın PlayReady DRM teknolojisi kullanımı sayesinde kopyalama ve izinsiz yayımlamalardan korunuyor.


Yeni medya oynatıcı başlangıçta sadece belirli sayıda Netflix abonesine sunulabilecek. Şirket 2008 yılının sonuna kadar bu yeni akış platformunu tüm abonelere sunmuş olmayı planlıyor. Netflix, Intel tabanlı Macintosh kullanıcılarının, Macintosh abone tabanlarının dörtte üçünü oluşturduğunu söylüyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun