Donanim 04 EKİM 2008 / 02:00

Netbook’un adı burda, kendi nerde?

Koltuğumuzun altına bir tane koyup da gönderemediler.

Koltuğumuzun altına bir tane koyup da gönderemediler.

Dünya genelinde süper taşınabilir bilgisayar kavramına yeni bir soluk getiren netbook bilgisayarlar hakkında çok yazıp çizdik. Hakkında bu kadar konuşuyor olmamız bile bu konuda bizzat hevesli olduğumuzu ortaya koyuyor. Ama geçen birşeyi farkettim ki, elime alıp kurcalayım deseniz piyasada netbook yok!


Geçtiğimiz haftasonu Türkiye’nin önde gelen perakendecilerinden iki tanesine uğradım, ikisinde de sergilenen onca dizüstü bilgisayar modeline rağmen bir tane netbook görmek kısmet olmadı. Söylediklerine göre gıdım gıdım gelen stoklar hızla tükeniyormuş. Buna bir de belli markaların sadece belli teknoloji zincirlerde satılıyor olduğu gerçeğini de eklerseniz, kıtlık iyice kendini gösteriyor. Asus, Acer, HP, MSI, Casper vesaire ürünlerini çoktan duyurdu ama dükkanlara gidince ara ki bulasın...


Sorun belki gümrüklerdedir, belki yapılan ithalat anlaşmalarıyla ilgilidir. Umuyorum ki böyledir.


Zira nispeten daha kârlı ürünlerin satışını azaltır endişesiyle stokların yavaş güncellendiği ihtimalini aklıma getirmek istemiyorum.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun