Donanim 03 EYLÜL 2012 / 14:01

NetApp veri depolamaya yeni soluk getirmeyi amaçlıyor

NetApp, Data ONTAP’ın son sürümünü yayınlayarak işletmelerin veri depolama altyapılarını en baştan tasarlamalarına, altyapılarını daha hızlı ve verimli şekilde yönetmelerine olanak tanımayı hedefliyor. 

İşletmelerin iş süreçlerini akıllı yönetilmesine, kesintisiz çalışmasına ve sınırsız bir şekilde büyümelerine olanak tanıyan mikro kod, hızlı veri altyapısıyla veri depolamayı yeniden şekillendiriyor. İşletmeler büyürken ve buna bağlı olarak hizmet düzeyi zamanla değişirken, bu BT kuruluşlarına BT ekonomisini değiştirmelerinde, tahmin edilemeyen veri büyümesinde, ve dinamik işletme gereksinimlerine uyum sağlamalarında yardımcı oluyor. Zengin veri yönetimini mimari avantajlarıyla birleştiren müşteriler, BT'yi akıllı, kalıcı ve sınırsız bir hale getirebiliyor.

Son sürümle birlikte veri yönetimi için iş süreçlerine yeni yaklaşımlar sunulurken, bu sayede işletmeler öngörülmemiş veri büyümeleri karşısında tek bir altyapı üzerinden dinamik olarak uyum sağlayabiliyor.

Data ONTAP yeni sürümüyle neler sunuluyor?

-Akıllı Veri Yönetimi: Veri depolama akıllı çözümleriyle hızlı değişen iş gereksinimlerine anında yanıt verebiliyor.

-Hizmet Otomasyonu ve Analitikler: Kendi kendini yöneten depolama, depolama altyapısında uçtan uca erişilebilirlik veri kontrolü, otomatikleştirme ve analiz işlevleriyle kişileri değil kapasiteyi sorunsuz bir şekilde ölçeklendiriyor.

-Depolama Verimliliği: Depolama verimliliği BT performansını korumanın yanı sıra artırıyor. Bunu yaparken, maliyetleri aşağı çekmek için mümkün olan her fırsattan faydalanıyor.

-Sanal Depo Katmanı Oluşturma: Kendi kendini yöneten bir veri odaklı hizmet katmanı, karışık ortamlı bir depolama havuzunun “öncelikli” verileri flash sürücülerde, daha az aktif verileri SATA sürücülerinde tutmasına olanak sağlıyor.

-Sürekli Operasyon: Verilerin, kesintisiz çalışma ve 7/24 veri erişimi sağlaması için altyapının bağımsız bileşenlerinin ötesinde bir kullanım ömrüne sahip olması gerekiyor.

-Kesintisiz Operasyon: Şirket, kullanıcısına her an kullanılabilir bir depolama ortamı ile “Zero downtime” (sıfır zaman kaybı) sağlıyor. Bu sayede Microsoft Exchange, SharePoint, SQL Server gibi iş açısından kritik uygulamalar ve VMware vSphere veya Citrix XenServer üzerinde çalışan Oracle, SAP AG ve Red Hat çözümlerinin olağan yükseltmelerle bakım, eklentiler ve hatta bütün bir donanım değişikliğinde dahi çevrimdışı olmasına gerek kalmadan her an ulaşılabilir oluyor.

-Tümleşik Veri Güvenliği: Çok düzeyli güvenlik, verilere yetkisiz erişimi engelliyor ve hareketsiz veriler için sıkı düzenleyici gereksinimlerin karşılanmasına yardımcı oluyor.

-Entegre Veri Koruma: “Ayarla ve unut” veri koruması, hizmet düzeyi anlaşmaları karşılamak üzere mimari, depolama sistemleri ve koruma ilkelerinde insan hatasını ve sürekli ayarlama ihtiyacını ortadan kaldırarak daha fazla operasyonel verimlilik sağlıyor.

-Sınırsız Ölçeklenebilirlik: Müşteriler, depolama performansı, kapasite ve operasyonel ölçeklerinin işletme hızını sürekli olarak koruyacağını bilerek, yatırım ve olanaklarını doğru yolda tutarak işletmelerini geliştirebiliyor.

-Kusursuz Ölçekleme: Verimli ölçekleme, ortamı yönetmek için daha fazla kişi eklemeye ve bunu performanstan veya kapasiteden ödün vermeye gerek kalmadan yapmak anlamına geliyor. Sınırsız hacimler, tek bir ölçeklenebilir varlık olarak 20 PB'ye kadar ölçeklenebilen tek bir hacim oluşturuyor.

-Güvenli Çoklu Kullanım Mimarisi: Bulut ortamlardaki verinin güvenli şekilde ayrıştırılabilmesi, sanallaştırmayı bir adım ileriye götürerek, bulut mimarilere köprü vazifesi görmektedir. NetApp, Cisco ve VMware ile yakın iş birlikteliği sayesinde, sunuculardan depolamalaya kadar paylaşımlı BT altyapıları için güvenli çoklu kullanım mimarisi çözümü sağlamıştır.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun