Donanim 18 KASIM 2011 / 11:40

NetApp, KOBİ’lere yöneldi

NetApp’in yeni ürün platformu FAS2xx0, küçük ve orta ölçekli şirketlere göre tasarlanmış içeriği ve fiyatıyla piyasada. Veri depolama ürün ve çözümleriyle hizmet veren NetApp, bugün gerçekleştirdiği bir basın toplantısı ile fiyatı ve içeriği orta ölçekli firmalara göre yeniden tasarlanmış NetApp FAS2xx0 giriş seviyesi ürün platformunu tanıttı.

NetApp Başkan Yardımcısı ve Global Kanal Müdürü Julie Parrish ve NetApp Türkiye ekibinin hazır bulunduğu toplantıda, firmalara veri depolama yatırımlarında doğru bir başlangıç yapmalarına olanak sağlayan çözümler tanıtıldı. Sadelik, performans artışı ve ölçeklenebilirlik esasları temel alınarak geliştirilen çözümlerin, firmaların veri ile ilgili tüm faaliyetlerine ciddi bir değer kattığı vurgulandı.

“KOBİ’leri büyütmek istiyoruz”

NetApp Başkan Yardımcısı ve Global Kanal Müdürü Julie Parish, konu ile ilgili konuşmasında, “Günümüzde artan iş talepleri, daha az kaynakla daha çok iş yapılması gerekliliğini ortaya çıkarıyor. Bu yöndeki ihtiyaçlar neticesinde orta ölçekli firmalar büyük güçlükler ile karşılaşıyor. NetApp, büyüyen piyasanın gerekliliklerine cevap veren ve ciddi ölçüde maliyet avantajı sağlayan çözümleri ile firmaları başarıya ulaştırmada etkin bir rol oynuyor. Sunduğumuz çözümler ile firmaların değişen iş ihtiyaçlarına göre BT altyapılarını şekillendirebilmelerini sağlıyoruz. Bu sayede sağlam bir temel üzerinde büyümelerine yardımcı oluyoruz.” dedi.

KOBİ’de yüzde 204 büyüme

Parish’in ardından sahneye çıkan Türkiye Ülke Müdürü Behçet Yumrukçallı NetApp’ın son yılda yüzde 30 oranında büyüme kaydettiğini, KOBİ alanındaki büyümeninse yüzde 204 seviyesinde olduğunu vurguladı. İş ortaklarının NetApp için hayati öneme sahip unsurlar olduğuna dikkat çekilen toplantıda çözümlerin maliyeti düşük, sade ve kolay kullanılabilir olmasına dikkat edildiği belirtildi.

Toplantıda hazır bulunan NetApp Türkiye Kanal Müdürü Soner Cesur ise “KOBİ segmentindeki müşterilerimizin BT alanında yaşadıkları zorlukları çok iyi biliyor ve bu zorluklara cevap verecek şekilde ürün ve çözümlerimizi şekillendirmeye gayret ediyoruz. KOBİ segmentindeki müşterilerimiz, hem personel, hem de bütçe anlamında çok az kaynakla, her geçen gün değişen iş ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde BT altyapılarını yönetmeye çalışıyor. Bu sebeple NetApp olarak müşterilerimize, yatırım yaptıkları koşullar değişse bile, yaptıkları yatırımı uzun yıllar koruyabilecekleri esnek çözümler sunarak, müşterilerimizin doğru bir başlangıç yapmalarını sağlıyoruz. Ayrıca karmaşık teknolojilerle boğuşmak yerine, kurulumu, kullanımı ve yönetimi son derece kolay çözümler sağlayarak BT’ye değil, kendi işlerine odaklanabilecekleri bir ortam hazırlıyoruz” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun