Donanim 20 EKİM 2010 / 06:31

NBA ilk kez avantaj sağladığı için bir ayakkabıyı yasakladı

Ayakkabı, fazla yükseğe sıçrayabilme konusunda adil olmayan rekabet yaratıyor.

Ayakkabı, fazla yükseğe sıçrayabilme konusunda adil olmayan rekabet yaratıyor.


Amerikan basketbol ligi NBA'in 64 yıllık tarihinde bir ilk gerçekleşti. Yeni nesil bir ayakkabı "adil olmayacak şekilde rekabet avantajı" sağladığı gerekçesiyle yasaklandı.

Athletic Propulsion Labs'den gelen bilgiye göre, Consept 1 ismi verilen ayakkabıda bulunan Load ‘N Launch teknolojisi oyuncuların performansını artırıyor. NBA kurallarına göre böyle bir teknolojik yardım almak yasak.

Daha önce de Michael Jordan için özel olarak üretilen Nike'ın Air Jordan ayakkabıları fazla renkli bulunduğu için yasaklanmıştı. Ancak ilk kez performans arttırıcı özelliği bulunduğu için bir ayakkabı yasaklanmış oldu.

Ayakkabıyı NBA sahalarında görmeyecek olsak da, sokak basketbolunda sahip olmak mümkün olacak. Ayakkabıyı sipariş etmek ve detayları öğrenmek için http://www.athleticpropulsionlabs.com/ adresini kullanabilirsiniz.

YORUMLAR
ilter 13 ARALIK 2012 / 23:51 0 0
Consept 1 yerine Consept 2 yi alsak daha mı iyi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun