Donanim 22 NİSAN 2009 / 07:35

Multimedyada sınırlar ortadan kalkıyor

Sony’nin BRAVIA LCD serisinin 2009 modelleri multimedya içeriğine erişme, paylaşma ve kullanmayı kolaylaştıran özelliklere sahipler.

Sony’nin BRAVIA LCD serisinin 2009 modelleri multimedya içeriğine erişme, paylaşma ve kullanmayı kolaylaştıran özelliklere sahipler.


Yeni BRAVIA TV'ler Sony'nin "Sınır sensin" (Draw the Line) konsepti çerçevesinde minimal yapıda tasarlanmışlar. Full HD (1920x1080p) çözünürlük sunan televizyonlarda görüntü kalitesi BRAVIA ENGINE görüntü işlemcisi ve görüntü bulanıklığını giderme özellikli Motionflow 100Hz teknolojisi ile yükseltilmiş. DLNA (Dijital Yaşam Ağı Birliği) sertifikası sayesinde 2009 BRAVIA'lar ağa bağlı PC veya ev medya sunucusu gibi cihazlardaki fotoğraf, müzik ve video içeriklerinin kablosuz ortamda paylaşılıp, kullanılabilmesine izin veriyorlar.


Yeni BRAVIA serisinin AppliCast özelliği ise kullanıcıların PC'lerini açmadan birçok online hizmete erişebilmesini sağlıyor. Ethernet portu üzerinden internete bağlanan BRAVIA LCD TV'ler RSS uygulamalarını görüntüleyebiliyorlar. Ayrıca USB Medya Oynatıcı, televizyona takılacak bir USB bellekteki dijital içeriklerin kolayca oynatılabilmesini sağlıyor.


Yeni BRAVIA serisi, karbon ayak izini azaltan yenilikçi çevreci özelliklerle de donatılmış. Avrupa Birliği'nin çevre ve performans kriterlerine uyan ürünleri onaylamak için verdiği ‘EU Flower' etiketini taşıyor.


www.sony.com.tr


 

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun