Donanim 29 ARALIK 2010 / 09:33

Mozilla yanlışlıkla kullanıcı şifrelerini sızdırdı

addons.mozilla.org adresindeki kullanıcılara ait şifreler yanlışlıkla halka açıldı!

addons.mozilla.org adresindeki kullanıcılara ait şifreler yanlışlıkla halka açıldı!


Mozilla, addons.mozilla.org adresindeki binlerce kullanıcıya ait kullanıcı adı ve şifresini içeren veritabanının yanlışlıkla halka açık sunucu üzerinde kaldığını doğruladı. Yapılan bu güvenlik hatasıyla aktif olmayan 44 bin kullanıcıya ait şifre ve kullanıcı isimleri açığa çıkmış oldu.

Bu durum bir güvenlik araştırmacısının Aralık ayı başında olayı fark etmesiyle ortaya çıktı. Olayın üzerinden neredeyse bir ay geçtikten sonra durumu duyuran Mozilla, mevcut addons.mozilla.org kullanıcılarının ve hesapların şu anda hiçbir risk altında olmadığını ve durumun kontrol altında olduğunu açıkladı.

Aktif olmayan addons.mozilla.org kullanıcılarına ait şifreleri sildiğini duyuran Mozilla mevcut kullanıcıların bu durumdan etkilenmeyeceğini söyledi.

Ayrıntılı bilgi için adrese göz atın.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun