Donanim 30 TEMMUZ 2010 / 09:01

Motorola kazancını yüzde 600 artırdı

Geçen yılın aynı çeyreğine göre sağlanan artışın kaynağının Droid olduğu söyleniyor.

Geçen yılın aynı çeyreğine göre sağlanan artışın kaynağının Droid olduğu söyleniyor.


Akıllı telefon piyasasında yer edinmeye çalışan Motorola, Droid telefonuyla istediğini elde etmiş görünüyor. Motorola geçen yılın ikinci çeyreğine göre bu yılın aynı döneminde gelirlerini yüzde 600 artırdı.

Sadece yılın ikinci çeyreğinde, üç ay içinde Motorola 8,3 milyon mobil telefonu piyasaya sürdü. Geçen yılın aynı döneminde 26 milyon dolar kazanç açıklayan şirket, bu yıl bu rakamın 162 milyon doları bulduğunu belirtti.

Piyasaya sürülen 8,3 milyon telefonun 2,7 milyonunu akıllı telefonlar oluşturuyor. Böylece Motorola tarihindeki mobil telefon satışları arasında en yüksek akıllı telefon oranına ulaşmış oldu. Şirket önümüzdeki dönem de gelirlerinin yüzde 30 civarında artmasını beklediğini açıkladı.

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru Amerika'da piyasaya çıkan Android tabanlı akıllı telefon Droid, iPhone'un ardından en çok satılan telefon olmayı başarmıştı. Bu arada Droid 2'nin önümüzdeki ay yine Amerika'da Android 2.2 (Froyo) işletim sistemiyle piyasaya çıkması bekleniyor.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun