Donanim 18 MAYIS 2010 / 12:38

Motorola, evde sinerjiyi üç boyut ile yaratacak

Motorola’nın “ev çözümleri” konusunda yenilikleri, mobilite ve üç boyut teknolojisinin bütünleşmesi üzerine odaklanıyor.

Motorola’nın “ev çözümleri” konusunda yenilikleri, mobilite ve üç boyut teknolojisinin bütünleşmesi üzerine odaklanıyor.


18 Mayıs tarihinde düzenlenen Motorola’nın “ev çözümleri” konusunda yeniliklerinin paylaşıldığı sohbet toplantısı Motorola Ev Çözümleri Ortadoğu ve Türkiye Satış Direktörü Alper Türken’in katılımıyla gerçekleşti. Motorola’nın küresel alanda ve Türkiye’de yeniden yapılanmasının ele alındığı sohbette şirketin gelecek vizyonu doğrultusunda ne gibi yenilikler sunacağı konuşuldu.

Motorola, 2010’un ikini çeyreğinde hem ekonomik hem de teknolojik yönde yeni bir aşamaya geçerek ikiye bölündüğünü duyurmuştu. Şirket, pazarda yaşanan gelişmeler doğrultusunda yeni fırsatları değerlendirmek adına iki ayrı şirket olarak devam edecek.

“Mobil ve Ev Çözümleri” ve “Kamu güvenliği, Ağlar ve Kurumsal” olarak iki ayrı yapıda hizmetlerini sürdürecek olan Motorola’nın Ev Çözümleri alanında sorumlu olan Türken konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Her yerde her cihazda istediğimiz içeriğe video yoluyla ulaşmak gibi yeni bir eğilim var dünyada. Bu eğilimi yakalamak ve şekillendirmek için video, ev ve mobil iş kolunu tek bölümde geliştirebileceğimiz yeni bir bölüm sunuyoruz. Video tarafında, IPTV’de, set üstü kutular konusunda Motorola’nın büyük bir gücü var. Bu gücü mobil cihazlarla bir araya getirmek istiyoruz. Medya ve Telekom sektörlerinin bir araya geldiğini görüyoruz ve bu biraraya gelmenin fırsatlarını yakalamak istiyoruz. Bu biraraya gelmenin fırsatlarını TV, PC ve mobilde kullanmak istiyoruz. Bu fırsatları yakalamak için de bir anlamda bir yakınsama şirketi oluştururduk.”

Dünyada her IPTV projesinde yer aldıklarını belirten Türken, GPON ve üç boyut teknolojisi üzerinde durduklarını da belirtti. Bu konuda çok fazla projelerinin olduğunu belirten Türken bu yıl içinde Motorola’nın pek çok iş ortağı ile bu çözümleri aktif olarak sunacaklarını söyledi. Mobilitenin giderek önem kazanacağını belirten Türken, bu doğrultuda ev çözümleri ile müthiş bir sinerji yaratacaklarını dile getirdi.

Ayrıca üç boyutla birlikte herşeyin değişeceğine inandığını belirten Türken, Motorola’nın bu alanda hep bir payı olacağının altının çizdi.

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun