Donanim 01 EYLÜL 2008 / 08:04

Monitörlerde renk cümbüşü

Dünyanın önde gelen LCD monitör üreticilerinden TPV’nin alt markası AOC (Admiral Overseas Corporation) iki yeni ürünüyle masa üstlerine işlev ve estetik getiriyor.

Dünyanın önde gelen LCD monitör üreticilerinden TPV’nin alt markası AOC (Admiral Overseas Corporation) iki yeni ürünüyle masa üstlerine işlev ve estetik getiriyor.


2008'de Art of Colors (Renk Sanatı) sloganını kullanan AOC’nin yeni Rivio LCD monitör serisinin 55 cm ekranlı 2230Fm modeli sayısal medya çalar özelliğine de sahip. Dahili medya çalar sayesinde bilgisayara bağlı kalmadan müzik, film ve fotoğraf dosyalarını monitör üzerinden çalıştırabiliyorsunuz. Dosya aktarımı için iki USB bağlantıdan yararlanıyorsunuz. 2230fm 2 milisaniyelik tepki süresiyle hareketli görüntülerde ekranda meydana gelen bulanıklıkları ortadan kaldırıyor. 20.000:1 dinamik kontrast oranı ve dinamik renk zenginleştirme sistemi, görüntü netliğini ve canlı renkleri garantiliyor. Monitörde üst kalitede sayısal görüntü ve ses aktarımı için HDMI bağlantı bulunuyor. AOC’nin yeni Zifas serisinden 55 cm ekranlı 2218ph modeli ise alüminyum kasa ve esnek ayağıyla dikkat çekiyor. Monitörün ayağı pivot, çevirme ve yatırma hareketlerine izin verdiği gibi, gerektiğinde katlanabiliyor ve duvara asılabiliyor. 12.000:1 değerinde dinamik kontrast oranı sunan monitör 2 milisaniye tepki süresine sahip. HDMI bağlantılı 2218ph’de kolay kullanım için dokunmatik tuşlara yer verilmiş. İki monitörün de ayarları AOC’nin geliştirdiği ve grafik öğelerle süslenmiş ekran menüleriyle yapılıyor. Monitörlerin 3 Eylül’de sona erecek IFA Tüketici Elektroniği Fuarı’nın ardından ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.


Bilgi için: www.logosoft.com.tr

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun