Donanim 15 NİSAN 2011 / 09:17

Mobil bilgisayara talep 2011’de azalacak

Dizüstü bilgisayar satışlarının son yıllardaki hızlı yükselişi bu yıl biraz azalacak.Dizüstü bilgisayar ve tablet çağında yaşıyoruz. Son yıllardaki hızlı yükseliş de bize bunu gösteriyor. Ancak araştırmalar 2011 yılının bu yükselişi sekteye uğratacağını gösteriyor.

DisplaySearch’ün verilerine göre 2010 yılında yüzde 30 olarak kaydedilen yükseliş bu yıl yaklaşık yüzde 27’ye gerileyecek ve bu yılki satış rakamı 277.7 milyon adetle sınırlı kalacak.

Analistler düşüşü, Çin’deki talebin azalmasına ve netbook’ların beklendiği kadar talep görmemesine bağlıyor. Ancak analistlere göre pazardaki büyük oyuncuların netbook işinden çekilerek tablet bilgisayara ağırlık vermesi, yıl sonuna doğru tablet satışlarının tekrar eski performansına dönmesine neden olacak.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun